השקעות בזמן הקורונה

פודקאסט 1 - השקעות בתקופת קורונהDany Saad
00:00 / 04:18

שלום רב

קוראים לדני סעד

אני מעל 15 שנים מלווה משקיעים להשקעות אלטרנטיביות אני רוצה לדבר איתכם היום על הסוגייה הכי מעניינת בעידן הקורונה, הסוגייה הזו שמעניינת כל משקיע מקטן ועד גדול! מה עושים עם הכסף שלנו בתקופה המטורפת הזאתי ?? אז אני רוצה לעשות סדר ברשותכם, אני שומע הרבה ממשקיעים שלי לקוחות שאומרים שהם מקבלים אינספור הצעות... מאנשי מכירות עם משפטים כמו "משבר שווה הזדמנות" ומשפטים של כרישים .."שיש דם ברחובות אז באות ההזדמנויות הכי מעניינות"....וכל הקלישאות.. הכל נכון! אבל אני רוצה לעשות קצת סדר בבקשה.

משבר ללא ספק שווה הזדמנות אנחנו צריכים להבין את הנסיבות באמת אנחנו נמצאים כרגע במה שנקרא ע"י הכלכלנים "ברבור שחור"
ברבור שחור מגיח אחת ל-100 או 200 שנה ומה זה אומר שברבור שחור מגיע?  הוא גורם למצב שלא ניתן לצפייה ולא ניתן לחיזוי ואין שום סימולציה כלכלית שבאמת יכולה לנתח מה הנזקים ובאיזה ההיקפים? ובאיזה מקומות באיזה מדינות?  מה רמת ההרס שתהיה לאחר שיחלוף אותו ברבור שחור?

 אז אני רוצה להגיד לכם רבותיי אנחנו כרגע באירוע מתגלגל ונכון לעכשיו שאנחנו מדברים על תחילת אפריל 2020 כרגע יש מדינות באירופה שזה מתמתן ויש מקומות שזה עוד לא התחיל ואף אחד באמת לא יודע אם אנחנו נכנסים לאירוע קצר או לאירוע ארוך ? אז הדבר הכי נכון שצריך באמת להסתכל למציאות בעיניים וכן הזדמנויות מדהימות משבר הקורונה יכול להביא והוא יוצר בדיוק את הקרקע שמשם צומחות ההזדמנויות הכי נכונות והכי טובות! נכון ,כל משבר מכשיר את הקרקע להזדמנויות אבל אנחנו צריכים לחכות למה שנקרא: "פוסט קורונה" האמת היא שאנחנו כרגע לא שם. אנחנו לא יודעים זה אירוע קצר? או שזה אירוע ארוך? דבר אחד אני יודע בוודאות מוחלטת שכרגע מה שנכון לעשות זה להיות דפנסיבי דהיינו לא קונים כרגע כלום!!  אני לא מוכר סחורה כרגע בזול (נכסים) אני לא קונה כרגע השקעות לא ממליץ לאנשים לעשות כרגע שטויות.. כי אנחנו לא באמת יודעים מה יהיה עם אותן רכישות\השקעות ? מה רמת הנזק הכלכלי שעלול לקרות לאותן השקעות שאנו רוצים לבצע כרגע , מה היא רמת הסיכון? או מה היקף של התרסקות ועוד לא הגענו בכלל לאפקט הכלכלי שהמשבר הבריאותי כרגע עדיין משתולל בעולם אז רק לאחר שמשבר הבריאותי יסתיים ואז נבין איזה נזק הוא עשה ואיזה אפקט כלכלי זה גרם באיזה מדינות?

איזה אזורים אז נוכל לעבור לשלב הבא, מה שנקרא  פוסט קורונה והשלב של איתור הזדמנויות בהתאם לנסיבות הנכונות. אז אם אנחנו רוצים לפעול נכון אז אנו צריכים כרגע לנשום אוויר.. לעצור . אני יודע שאתם נחשפים ומקבלים אינספור הצעות ובאים  מאות רבות של חברות... ועשרות של יועצים... ואומרים שהזמן הוא עכשיו!! ומשבר שווה הזדמנות!!! והכל נכון, הכל נכון רק שזה לא עכשיו. עכשיו כרגע אנחנו צריכים עד יעבור זעם אנחנו צריכים כרגע לשבת על הגדר ולחכות לסימנים שנקראים פוסט קורונה  שיבואו איתם את כל ההזדמנויות המעניינות ובפוסט הבא שלי אני אשמח להסביר ולתת
דרך  וכלים איך מאתרים את ההזדמנויות הללו ?  תחת איזה סרגלים? אנחנו מכניסים אותם מבחינת מינוף.. איזה ריביות? מה נכון לעשות בנסיבות האלו?  זה תורה בפני עצמה בפוסט הבא